6 niedziela zwykła — 14.01.2010

1.      W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy i ufundowanie pomnika św. Wincentego a Paulo.

2.      Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

3.      Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 7 czerwca. Przynajmniej w tym czasie każdy wierzący powinien przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.

4.      W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6.      W Środę Popielcową wieczorem rozpocznie się adoracja nocna naszej parafii w kaplicy obok Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach: potrwa od godz. 21.00 do godz. 6.00 następnego dnia. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w kaplicy Wieczystej Adoracji – swój udział we wspólnej modlitwie należy wcześniej zgłosić w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

7.      Stowarzyszenie Miłosierdzia w tym tygodniu będzie dysponowało produktami spożywczymi z Banku Żywności, przeznaczonymi dla najuboższych Parafian; osoby potrzebujące – koniecznie z zaświadczeniem o dochodach! – zapraszamy do Klubu Parafialnego w czwartek po godz. 15.00.

8.      W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

9.      Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

10.  Uczniowie klas I i II gimnazjalnych, którzy uczestniczyli w obowiązkowym przygotowaniu do bierzmowania, mogą odebrać w kancelarii parafialnej przygotowane zaświadczenia. Jednocześnie przypominamy, że na początku marca rozpoczną się spotkania dla uczniów, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Gość Niedzielny obala niektóre mity dotyczące historii Kościoła, znajdziemy w nim również wywiady: z Barbarą Staniszkis o Polsce, która nierządem stoi, i Joanną Potocką o terrorze zwolenniczek parytetów. Jest do nabycia m.in. Niedziela, nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i dominikański List poświęcony związkom niesakramentalnym, a także pismo CHiT (Chrystus i Ty) – tylko za złotówkę! – a w nim m.in. wywiady z Wojciechem Cejrowskim, Janiną Ochojską, ks. prof. Edwardem Stańkiem i Krzysztofem Ziemcem, prezenterem TVP 1, który uratował dzieci z płonącego domu.

12.  W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Helena Ślizowska, z ul. Chocimskiej;

† Jan Dolega, z ul. Krzywy Zaułek;

† Jan Wiktor Seruga, z ul. Domeyki;

† Halina Danuta Samel, z ul. Chmiela.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…