3. niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2010

1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

· Grupy wsparcia dla osób w żałobie – w poniedziałek o godz. 19.00 w Klubie Parafialnym;

· Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;

· Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

· Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty;

· Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Zapraszamy na Studencki Kurs Przedmałżeński dla tych, którzy się nie spieszą. 21 tematów małżeńskich ważnych w XXI wieku polecamy szczególnie narzeczonym i parom, które chcą się dobrze przygotować do małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 9 marca o godz. 19.00 w kawiarence na poddaszu. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej duszpasterstwa akademickiego oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła.

5. Stowarzyszenie Miłosierdzia w tym tygodniu będzie dysponowało produktami spożywczymi z Banku Żywności, przeznaczonymi dla najuboższych Parafian; osoby potrzebujące – koniecznie z zaświadczeniem o dochodach! – zapraszamy do Klubu Parafialnego w czwartek po godz. 15.00.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Także na ten cel Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo dziś zbiera przed kościołem ofiary pieniężne. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc potrzebującym.

7. Dziś przy głównym wejściu do kościoła można nabyć kartki świąteczne; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi.

8. Z okazji setnej rocznicy przyłączenia terenów dzisiejszej Dzielnicy V do Krakowa organizowany jest konkurs fotograficzny pt. Spacerkiem po Dzielnicy V. Jego celem jest zwrócenie uwagi na uroki miejsc, w których mieszkamy, pracujemy i uczymy się. Regulamin konkursu można otrzymać w zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek IPN o zapomnianych bohaterach podziemia niepodległościowego pt. Żołnierze wolnej Polski, a wraz z Niedzielą można nabyć album o nowym polskim świętym – św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim. W zakrystii można także kupić książkę Aktualności nieco omszałe, zawierającą felietony ks. Bogdana Markowskiego (częściowo znane nam z naszego parafialnego pisma); tylko dziś książka w promocyjnej cenie 12 złotych za egzemplarz.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Wanda Grzegorczyk, z ul. Nowowiejskiej;

† Zdzisław Leonard Matysik, z ul. Lea;

† Stanisław Władysław Kowalczyk, z ul. Chocimskiej;

† Stanisława Helena Gajec, z ul. Spokojnej;

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…