5. niedziela Wielkiego Postu — 21.03.2010

1.      Czy ślub to granica, za którą rozpoczyna się całkiem nowy etap, nowa relacja, nowa jakość? Zapraszamy na spotkanie pt. Wziąć ślub czy tylko razem zamieszkać?, poświęcone promocji książki pod tym samym tytułem i połączone z dyskusją, którą poprowadzą: Magdalena Foss-Kita – socjolog i Marek Kita – teolog. Spotkanie odbędzie się dziś w kawiarence Na Poddaszu, początek o godz. 21.00.

2.      Dziś odbędzie się Droga krzyżowa ulicami naszego miasta, na którą serdecznie zaprasza ks. kard. Stanisław Dziwisz. Nabożeństwo rozpocznie się około godz. 20.15 przed kolegiatą św. Anny. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie świec.

3.      Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

4.      W środę pod czas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

5.      Również w środę, 24 marca, Chór Mariański wystąpi z koncertem w Filharmonii Krakowskiej z okazji Narodowego Dnia Życia. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

6.      W czwartek, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 dla dzieci, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość – w czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

7.      W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczyste procesje z palmami odbędą się o godz. 9.30 i 11.00.

8.      Dziś przed kościołem studenci z duszpasterstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozprowadzają kartki świąteczne.

9.      Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

10.  Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert Chóru Mariańskiego z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo. Koncert Błogosławieni Miłosierni, pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisz, odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 11 kwietnia, w Filharmonii Krakowskiej o godz. 18.00. Bilety na koncert w formie cegiełek na ufundowanie pomnika św. Wincentego w parku przed naszym kościołem można otrzymać w pokoiku Akcji Katolickiej po każdej Mszy św., a w tygodniu w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z hymnami o męce i zmartwychwstaniu Jezusa w wykonaniu scholi dominikanów, a do Niedzieli – dodatek Nie tylko dla seniora. Jest także nowy numer dominikańskiego Listu i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, z wiodącym tematem Jezus potrzebuje osła – o ograniczeniach, przez które może działać łaska Boża. W zakrystii można także kupić okolicznościowy Modlitewnik, wydany na czekające nas w kwietniu uroczystości wincentyńskie – w cenie 5 złotych. Do nabycia są także wielkanocne baranki Caritasu w cenie 6 złotych za sztukę.

12.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Strzebiński, z ul. Armii Krajowej;

† Genowefa Widelska, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…