Niedziela Palmowa Męki Pańskiej — 28.03.2010

1.      Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.

2.      Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego.

3.      W Wielki Piątek, 2 kwietnia, przypada 5. rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Mszę św. o rychłe wyniesienie naszego Wielkiego Rodaka do chwały ołtarzy odprawimy w Wielki Poniedziałek o godz. 18.30.

4.      Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia („Ciemnicy”) i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich Żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgia Wigilii Wielkanocnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 20.45. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.

Szczegółowe informacje o obchodach Triduum Paschalnego są zamieszczone w kwietniowo-majowym numerze naszego pisma Z życia Parafii…, który został wyłożony przy wyjściach z kościoła.

5.      Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

6.      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży oraz nieszporów. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na godz. 11.00.

7.      Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo. Koncert Błogosławieni Miłosierni, pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza, odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 11 kwietnia, w Filharmonii Krakowskiej o godz. 18.00. Bilety na koncert w formie cegiełek na ufundowanie pomnika św. Wincentego w parku przed naszym kościołem można otrzymać po każdej Mszy św. w zakrystii.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. Trzy dni, które wstrząsnęły światem – czyli rozważania na Triduum Paschalne i obszerne fragmenty Listu do katolików w Irlandii papieża Benedykta XVI z komentarzem. Jest także nowy numer Niedzieli, miesięcznika Totus Tuus, dominikańskiego Listu i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. W zakrystii można także kupić okolicznościowy Modlitewnik, wydany na czekające nas w kwietniu uroczystości wincentyńskie – w cenie 5 złotych. Zachęcamy także do nabycia wielkanocnych baranków Caritasu w cenie 6 złotych za sztukę.

9.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Władysława Lelek, z ul. Smoluchowskiego;

† Genowefa Stabrawa, z ul. Królewskiej;

† Ryszard Stanisław Krzyżak, z ul. Rydla;

† Stefania Kasperska, z ul. Rolniczej;

† Irena Anna Zielińska, z ul. Staszczyka;

† Edward Węgrzyn, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…