Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego — 04.04.2010

1. Drogim Mieszkańcom naszej Parafii oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: wielu łask Bożych, ra­dości i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas błogosławień­stwem i udziela wszelkich potrzebnych darów!

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za dary, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, i ofiary pieniężne, złożone na rzecz ubogich; Stowarzyszenie Miłosierdzia w czasie kwesty miesiąc temu zebrało 4.050 złotych; z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało m.in. 200 paczek świątecznych dla Parafian samotnych i biednych.

4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie natomiast nieszporów oraz dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży. Dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00.

5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

6. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy Świętych o godz. 15.00.

7. W środę zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na wspólna modlitwę różańcową o godz. 18.00 i uroczystą Mszę Świętą. Prosimy przynieść ze sobą świece lub lampiony.

8. W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę, 10 kwietnia, Ks. Biskup Józef Guzdek udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjum. Początek uroczystości o godz. 11.00. Kandydaci do bierzmowania zgromadzą się na próbie uroczystości i przystąpią do sakramentu pojednania w piątek od godz. 17.00.

10. Naszych Parafian samotnych i ubogich zapraszamy na podwieczorek wielkanocny: w sobotę, 10 kwietnia, na godz. 16.00 do Klubu Parafialnego.

11. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).

12. Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo. Koncert Błogosławieni Miłosierni, pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza, odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 11 kwietnia, w Filharmonii Krakowskiej o godz. 18.00. Bilety na koncert można otrzymać w zakrystii.

13. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

· Kręgu biblijnego – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

· Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty;

· Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy MB Częstochowskiej.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. trzy historie życiowych poszukiwań osób, które dopiero w dojrzałym wieku przyjęły chrzest święty i Historię jednego pudełka – wstrząsające wspomnienia Mariny Nemat, Iranki, która przeżyła więzienie i tortury z powodu wiary w Chrystusa. Do nabycia jest także świąteczny numer Niedzieli, miesięcznik Totus Tuus, i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W zakrystii można także kupić okolicznościowy Modlitewnik, wydany na czekające nas w kwietniu uroczystości wincentyńskie – w cenie 5 złotych.

15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bolesław Stanisław Piękoś, z ul. Królewskiej;

† Stefan Józef Warchał, z ul. Lea;

† Danuta Irena Stoszko, z ul. Chodowieckiego;

† Janina Haberka, z ul. Staffa;

† Janina Józefa Kincer, z ul. Królewskiej;

† Olga Stefania Jar-Łańcucka, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…