13. niedziela zwykła — 27.06.2010

1.      Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji Przez windę do nieba, dzięki której w bloku niepełnosprawnej Basi Turek zostanie zamontowane krzesełko dźwigowe. Wolontariusze zebrali w ubiegłą niedzielę ponad 12 tys. złotych. Bóg zapłać!

2.      Po trzech latach pracy kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Piotr Węglarz. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za ogromne zaangażowanie duszpasterskie i katechetyczne, szczególnie za pracę z dziećmi. Z całego serca życzymy obfitości Bożych łask, opieki Niepokalanej oraz życzliwości ludzi, wśród których ks. Piotr będzie pracować.

3.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w czerwcu codziennie o godz. 18.00.

4.      We wtorek przypada w liturgii uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. Ze względu na uroczystość – kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5.      Uroczystość Świętych Apostołów to również dzień imienin ks. proboszcza Pawła Holca, ks. Pawła Dobroszka i ks. Piotra Węglarza, którym życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień kapłańskiej posługi i płynącej zeń duchowej radości. Do wspólnej modlitwy z ks. Proboszczem i w intencji Solenizantów zapraszamy we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

6.      Przez cały lipiec i sierpień – czyli od najbliższego czwartku – w naszym kościele w tygodniu nie będzie Mszy Świętych o godz. 9.00 i 20.00. W dni powszednie okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 18.00 – 19.00. Nie zmienia się natomiast nie­dzielny program nabożeństw.

7.      W  tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30, którą zakończony Msza św. o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o godz. 18.30.
  • w piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00. W piątek nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.
  • w sobotę, w święto św. Tomasza Apostoła, przypada dzień modlitw o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II; w tym dniu szczególnie zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8.      Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na 18. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę, 11 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.30 w pokoiku Akcji Katolickiej.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, miesięcznik Różaniec i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer pisma Z życia Parafii…

10.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Irena Józefa Kopydłowska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Stanisława Urszula Podstolak, z ul. Gramatyka;

† Barbara Rozalia Jurkowska, z ul. Kazimierza Wielkiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…