18. niedziela zwykła — 01.08.2010

1.      W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, po której zostanie odprawiona Eucharystia, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

2.      W  tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30, którą zakończony Msza św. o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o godz. 18.30.
  • w piątek – w święto Przemienienia Pańskiego – okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00. W piątek nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.
  • w sobotę – w dzień modlitw o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

3.      W piątek, 6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział Grupa 8 z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego wraz z duszpasterzami. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Zachęcamy do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Kościołowi i całej Ojczyźnie.

4.      W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

5.      W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

†        Ryszard Włodarski, z Al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…