26. niedziela zwykła — 26.09.2010

1.      Dziś o godz. 18.00 odprawimy nieszpory niedzielne.

2.      Jutro, w poniedziałek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia; właśnie jutro wypada 350. rocznica jego śmierci. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00; ks. Proboszcz będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 18.30. W uroczystość św. Wincentego a Paulo w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.      W środę, 29 września, obchodzić będziemy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4.      W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

§         W piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w piątek w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.30. O godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, a po niej nabożeństwo różańcowe.

§         W sobotę przypada dzień modlitw o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II: zapraszamy szczególnie na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo wynagradzające o godz. 8.00.

5.      Począwszy od najbliższego piątku – przez cały miesiąc październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych zachęcamy i zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej.

6.      Kanonicy Regularni proszą o modlitwę i zapraszają do uczestniczenia w kanonizacji bł. Stanisława Kazimierczyka, która odbędzie się 17 października w Rzymie. W związku z kanonizacja kolejnego krakowskiego kapłana – w przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi kapłan z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.

7.      W przyszłą niedzielę, 3 października, zainaugurujemy niedzielne Msze św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Przypominamy że przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, obejmujące uczniów klas I, II i III gimnazjalnych, rozpoczniemy po 3 października; na spotkania należy się zapisać po niedzielnej Mszy św. dla młodzieży o godz. 12.15.

8.      W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 66. Tydzień Miłosierdzia. Przed ołtarzem św. Antoniego będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki czystości, z przeznaczeniem dla biednych parafian, a przed kościołem po wszystkich Mszach św. będzie można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z filmem Syndrom, który jest wzruszającym obrazem o ranach duchowych, które powoduje zabicie nienarodzonego dziecka, i o nadziei silniejszej niż syndrom poaborcyjny. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

10.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Franciszek Capik, z ul. Chodowieckiego;

†        Tadeusz Kloc, z ul. Staszczyka;

†        Piotr Szmigielski, z ul. Lea;

†        Roman Piotr Chuchro, z ul. Olimpijskiej;

†        Marian Roman Wojdas, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…