30. niedziela zwykła — 24.10.2010

1.      Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

2.      W dniu jutrzejszym odbędzie się uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej z okazji 60-lecia działalności Chóru Mariańskiego w okresie powojennym. W koncercie weźmie udział ponad 140 śpiewaków i solistów, m.in. z Francji i Hiszpanii, oraz orkiestra Filharmonii Krakowskiej.

3.      Katechezy neokatechumenalne odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej.

4.      Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją, odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5.      W czwartek, 28 października, przypada w liturgii święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6.      Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza św. Natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.

7.      Dziś przed kościołem harcerze i harcerki ze szczepu Północna Gwiazda sprzedają przed naszym kościołem znicze nagrobne. Zebrane pieniądze przeznaczą na dofinansowanie harcerskich wycieczek i rajdów. Harcerze zapraszają młodzież w każdym wieku do udziału w swojej służbie i chętnie udzielą wszelkich informacji na ten temat.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o Oziornoje – oazie wiary i modlitwy o pokój na azjatyckim stepie oraz o sytuacji obecnej i przyszłości Warszawy, a w Gościu Niedzielnym – rozważanie Modlić się, aby być sobą – na podstawie tekstu dzisiejszej Ewangelii oraz artykuł Mecz ostatniej szansy – o małżeństwach posklejanych po zdradzie, separacji bądź rozwodzie. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

9.      W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Kazimierz Jan Krzanowski, z ul. Staffa;

†        Kazimiera Weronika Olszewska, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…