3. niedziela Adwentu — 12.12.2010

1.      Nieszpory niedzielne odprawimy dziś o godz. 18.00.

2.      Księża Michalici zapraszają dziś do kaplicy przy ul. Kazimierza Wielkiego 95A na grudniowe zamyślenia z Maryją pt. Niewidzialna w Chrystusie. Początek spotkania o godz. 17.00. Plakat ze szczegółowymi informacjami znajdziemy w gablocie w przedsionku kościoła.

3.      Nadal gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Dorosłych i dzieci prosimy, aby przynosili na roraty lampiony lub świece.

4.      Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5.      Przypominamy, że w naszej parafii działa Punkt konsultacji psychologiczno-pedagogicznej. Z porady specjalistów można skorzystać w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej przy zakrystii.

6.      Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjną wigilię dla osób samotnych i starszych: w sobotę, 18 grudnia, o godz. 14.00 w Klubie Parafial­nym; również w sobotę zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.

7.      Już dziś zapraszamy serdecznie małżonków obchodzących w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa do uczestnictwa w niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia, we Mszy św. o godz. 11.00, sprawowanej w intencji rodzin naszej parafii. Jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego udziału we wspólnej modlitwie dziękczynnej.

8.      Dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta na rzecz kuchni św. Józefa dla ubogich. Bóg zapłać! za wsparcie tego dzieła.

9.      Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne, opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast w kościele przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na dary rzeczowe: produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących pomocy.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wizerunek Matki Bożej z Guadalupe i reportaż z pielgrzymki do meksykańskiego sanktuarium oraz artykuł podejmujący problematykę autonomii dla Śląska, a w Niedzieli – ciekawy wywiad z prof. Krasnodębskim o sytuacji społeczno-politycznej w Polsce. Do nabycia jest także List, Różaniec i Miłujcie się! dla młodzieży.

11.  W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

†        Helena Szczerba, z ul. Lea;

†        Michalina Pyzik, z ul. Lea;

†        Teofila Chmura, z ul. Obopólnej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…