2. niedziela po Narodzeniu Pańskim — 02.01.2011

1.      Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

2.      W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

3.      We czwartek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Czwartkowa uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy – po raz pierwszy od 50 lat – ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem – przed każdą Mszą Świętą. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.

4.      Wszystkie grupy działające w parafii – poza wspólnotą Żywego Różańca – zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w czwartek, 6 stycznia, o godz. 16.00; spotkanie odbędzie się w sali parafialnej.

5.      W pierwszy piątek miesiąca, 7 stycznia, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci.

6.      Msze Święte niedzielne w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi oraz dla młodzieży będą odprawiane od przyszłej niedzieli – czyli od 9 stycznia.

7.      Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

  • jutro, w poniedziałek – ul. Rydla;
  • we wtorek, 4 stycznia – ul. Armii Krajowej;
  • w środę 5 stycznia – ulice Galla i Jadwigi z Łobzowa;
  • w czwartek, 6 stycznia – ulice Szlachtowskiego i Warmijska;
  • w piątek, 7 stycznia – ul. Nawojki;
  • w sobotę, 8 stycznia – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego, Reymonta;
  • w niedzielę, 9 stycznia – ulice Obopólna i Rolnicza.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty i niedziele oraz w uroczystość Trzech Króli o godz. 15.00. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary zostaną przeznaczone na seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Niedziela, Źródło, Totus Tuus, Różaniec i Ola i Jaś dla najmłodszych; nie było natomiast jeszcze nowego numeru Gościa Niedzielnego.

9.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Wanda Emilia Wapiennik, z Al. Kijowskiej;

† Jarosław Kostyszyn, z ul. Obopólnej;

† Maria Urszula Szyguła, zamieszkała ongiś przy ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…