Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 06.02.2011

1.      Po prawie ośmiu latach kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. dr Wojciech Kałamarz, który decyzją przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy od drugiego semestru zamieszka w Domu Prowincjalnym na Stradomiu. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Wojciechowi za ogromne zaangażowanie duszpasterskie, szczególnie za troskę o piękno śpiewu, opiekę nad Akcją Katolicką, współpracę przy redagowaniu naszego pisma Z życia parafii. Z całego serca życzymy obfitości Bożych łask, opieki Niepokalanej oraz radości i satysfakcji z kapłańskiej posługi, działalności kompozytorskiej oraz pracy naukowo-dydaktycznej.

2.      Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

3.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

– Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
– Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym.

4.      W piątek, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.

Dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Cho­rego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sa­kramentu. Po Mszy św. odbędzie się w Klubie Parafialnym spotkanie dla osób samotnych i starszych, zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia.

Natomiast główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy procesja światła, a po niej ks. biskup Jan Zając będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w wieczornych uroczystościach i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. Sakrament namaszczenia chorych będzie można przyjąć także po Mszy św. o godz. 18.30, jak i po pozostałych Mszach Świętych.

W piątek – ze względu na uroczystość – na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

5.      Nasza parafia razem z parafią bł. Anieli Salawy organizuje pielgrzymkę do Włoch na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II, w dniach od 29 kwietnia do 6 maja. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii.

6.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Natomiast przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy ulotkę, jak przekazać 1% podatku od dochodu na rzecz Stowarzyszenia Miłosierdzia – koniecznie z dopiskiem „AIC Lourdes”.

7.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Elżbieta Mistygacz, z ul. Piastowskiej;

† Joanna Maria Rozkrut, z ul. Obopólnej;

† Wanda Maria Nawrot, z ul. Rydla;

† Tadeusz Walerian Przybyłowicz, z ul. Spokojnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…