Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą — 20.02.2011

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. We wtorek przypada w liturgii święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. Szkoła Podstawowa nr 12 (przy Al. Kijowskiej 3) zaprasza rodziców z dziećmi, które mają rozpocząć naukę w szkole, na DZIEŃ OTWARTY we wtorek w godz. 17.00-19.00.

4. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misjonarzy, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom.

5. Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II.

7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego i Koła Przyjaciół Misji odbędzie się w niedzielę, 27 lutego, po Mszy św. o godz. 15.00.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty Chleba i Życia, prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielewską. Wspólnota otacza pomocą dzieci i młodzież, bezrobotnych i bezdomnych. Ks. Jacek przybliży nam działalność wspólnoty, a po Mszach Świętych będzie można wesprzeć jej działalność, a także nabyć rozmaite produkty wytwarzane przez podopiecznych.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy Dodatek nie tylko dla Seniora, a w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o przekłamaniach, zawartych w książce Jana Grossa Złote żniwa. Do nabycia są także nowe numery dominikańskiego Listu, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży oraz pismo Totus Tuus.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Alfreda Puszkarew, z ul. Nawojki;

† Krystyna Maria Pułka, z ul. Reymonta;

† Karolina Janik, z ul. Cichy Kącik.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…