Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 13.03.2011

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w tygodniu podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.30, a o godz. 8.30, 14.30 i 18.00 poprzedzi je wspólna modlitwa. Natomiast na rekolekcje akademickie zapraszamy na godz. 20.00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej – we wtorek w godz. od 6.00 do 9.00 i od 14.00 do 20.00. Gorąco zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które pomogą nam w chrześcijańskim przeżywaniu Wielkiego Postu i przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.

2. Zachęcamy również do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3. We wtorek, 15 marca, w naszym kościele obchodzimy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.

4. Spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek oraz kandydatów do służby liturgicznej odbędzie się w czwartek, 17 marca, o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. W sobotę obchodzić będziemy w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego, któremu pragniemy złożyć najlepsze życzenia: obfitych darów Bożych i opieki św. Józefa na każdy dzień kapłańskiej posługi.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Także na ten cel Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zbiera dziś przed kościołem ofiary pieniężne. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc potrzebującym.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o drugiej części książki Benedykta XVI pt. Jezus z Nazaretu, znajdziemy także aktualności z życia Kościoła na świecie. Do nabycia jest również aktualny numer poznańskiego Przewodnika Katolickiego i pisma Totus Tuus.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Władysława Długosz, z ul. Lea;

† Maria Konik, z ul. Staffa.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…