Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 20.03.2011

1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego i Koła Misyjnego odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3. W czasie Mszy św. i nowenny do Matki Bożej w środę o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencjach misyjnych, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. W czwartek adoracja eucharystyczna będzie trwała tylko do godz. 15.00. W czwartek o godz. 17.00 w kościele na próbie przed uroczystością bierzmowania zbiorą się kandydaci i świadkowie bierzmowania. Od godz. 18.00 będzie czas na przystąpienie do sakramentu pokuty dla kandydatów, ich rodzin i świadków.

 

5. W piątek, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość – w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. W najbliższą sobotę, 26 marca, rozpocznie się w naszej parafii wizytacja pasterska ks. biskupa Jana Zająca, która potrwa do poniedziałku, 28 marca. W sobotę ks. Biskup spotka się z grupami i wspólnotami działającymi w naszej parafii. Służba liturgiczna spotka się z ks. Biskupem o godz. 11.30 w sali akademickiej. Wszystkich członków grup i wspólnot serdecznie zapraszamy do sali akademickiej na godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.15 rozpocznie się liturgiczne powitanie ks. Biskupa w kościele, po czym ks. Biskup razem ze wszystkimi księżmi pracującymi w naszej parafii odprawi uroczystą Mszę św. koncelebrowaną.

W niedzielę ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 9.30, a na kolejnych Mszach Świętych skieruje do nas słowo, pozdrowi dzieci i młodzież, udzieli błogosławieństwa rodzinom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni. Szczegółowy program wizytacji zamieściliśmy w ostatnim numerze naszego pisma Z życia parafii.

7. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Ofiary na pomoc poszkodowanym na skutek kataklizmu w Japonii można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Stowarzyszenie Miłosierdzia dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na pomoc biednym: zebrano na ten cel ponad 5.000 złotych.

8. W przyszłą niedzielę członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci „Tęcza” będą kwestować przed naszym kościołem, zbierając ofiary na zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci dotkniętych zespołem Downa.

9. W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą do Krakowa z różnych zakątków świata. W imieniu organizatorów ks. biskup Jan Zając zwraca się z prośbą o przyjęcie na nocleg pielgrzymów: Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy i świata. Może ta gościnność zaowocuje przyjaźniami, które przetrwają dłużej niż tylko kongresowy czas. Wszyscy, którzy mają taką możliwość i chcą przyjąć gości, otrzymają w zakrystii ulotkę, na której znajdą więcej informacji szczegółowych. Deklaracje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej najpóźniej do 4. niedzieli Wielkiego Postu, to jest do 3 kwietnia.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę z abp. Mieczysławem Mokrzyckim o tym, jak modlił się papież Jan Paweł II, a także artykuły o piramidzie manipulacji i nieścisłości wokół Komisji Majątkowej oraz manipulacji prasowej i obelgach pod adresem dziennikarza Gościa ze strony tzw. obrońców zwierząt. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego i inne czasopisma. W zakrystii można także nabyć baranki wielkanocne Caritasu [w cenie 6 zł za sztukę].

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zofia Trojan, z ul. Piastowskiej;

† Jan Maciej Kowalczyk, z ul. Królewskiej;

† Irena Maria Kolasa, z ul. Staffa;

† Marian Błażejowski, z ul. Lea;

† Katarzyna Maria Antos, z ul. Królewskiej;

† Zbigniew Józef Kubik, z ul. Szlachtowskiego;

† Jan Antoni Kubielas, z ul. Rydla;

† Tadeusz Michał Nowak, z ul. Lea;

odszedł do wieczności także † Wojciech Markowski, ojciec ks. Bogdana.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…