Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 27.03.2011

1.      Trwa czas kanonicznej wizytacji pasterskiej w naszej parafii. Jutro, w poniedziałek, na zakończenie wizytacji pasterskiej, ks. biskup Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjum. Początek uroczystości o godz. 18.30. Szczegółowy program wizytacji ks. Biskupa został zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, a także na naszej stronie internetowej: www.misjonarska.org.pl.

2.      Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3.      Spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją, odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4.      W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci;
– w sobotę, w 6. rocznicę śmierci Ojca Św. Jana Pawła II, zapraszamy do wspólnej modlitwy o rychłą kanonizację Sługi Bożego: Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie odśpiewamy o godz. 7.40, a następnie odprawimy Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

 

5.      Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Ofiary na pomoc poszkodowanym na skutek kataklizmu w Japonii można składać jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła. Natomiast członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci „Tęcza” kwestują dziś przed naszym kościołem, zbierając ofiary na zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci dotkniętych zespołem Downa.

6.      Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, ze żywność z Banku Żywności będzie wydawana w Klubie Parafialnym w najbliższy czwartek od godz. 14.00.

7.      Osoby, które zechciałyby przyjąć na nocleg pielgrzymów – uczestników II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 1 – 5 października 2011 r., prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia są m.in. nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz pism Totus Tuus i Różaniec.

9.      W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

†        Halina Olszowska, z ul. Obopólnej;

†        Maria Dul, z ul. Smoluchowskiego;

†        Idia Weronika Strug, z ul. Lea;

†        Irena wollen, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…