Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 03.04.2011

1.  Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 17.30; dziś razem z Chórem Mariańskim odśpiewamy Gorzkie Żale w opracowaniu ks. Wendelina Świerczka. Na Drogę krzyżową zapraszamy w piątki: dzieci na godz. 17.00, a dorosłych na godz. 18.00. Droga krzyżowa dla studentów i młodzieży odbędzie się w najbliższy piątek na Miasteczku Studenckim: początek o godz. 21.00 na placu w okolicy Klubu „Studio” przy ul. Budryka. Studenci proszą o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

2. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, że w poniedziałek od godz. 14.00 w Klubie Parafialnym będzie można jeszcze otrzymać żywność z Banku Żywności.

3.  W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej celebrans udzieli indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziny.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

– Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;

– Kręgu Biblijnego – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

– Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

 

6. W przyszłą niedzielę ks. kard. Stanisław Dziwisz odprawi o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu Mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W naszym kościele w tej intencji modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 9.30.

7.  W przyszłą niedzielę odbędzie się również Akademicka Droga krzyżowa ulicami naszego miasta, na którą serdecznie zaprasza ks. Kardynał Metropolita. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00 przed kolegiatą św. Anny. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie świec lub lampionów.

8. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia są m.in. nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego [tym razem w cenie 7 zł], Przewodnika Katolickiego oraz pism Totus Tuus i Różaniec. W zakrystii można także nabyć baranki wielkanocne Caritasu [w cenie 6 zł za sztukę].

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Unisław Targosz, z ul. Rolniczej;

†        Anna Teresa Krzyżanowska, z ul. Rydla;

†        Helena Grodzka, z ul. Lea;

†        Maria Irena Bronikowska-Praszałowicz, z ul. Armii Krajowej;

†        Wanda Franciszka Adamska, z ul. Rydla;

†        Wanda Żurek, z ul. Nowowiejskiej;

†        Mariola Przysiecka, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…