Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 10.04.2011

1. Dziś odbędzie się Akademicka Droga krzyżowa ulicami naszego miasta, na którą serdecznie zaprasza ks. kard. Stanisław Dziwisz. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00 przed kolegiatą św. Anny. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie świec lub lampionów.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

§ Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym;

§ spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej;

§ Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczyste procesje z palmami odbędą się o godz. 9.30 i 11.00.

5. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. opowieść ks. kard. Stanisława Dziwisza o życiu w cieniu świętego papieża, rozmowę z ks. bpem Józefem Guzdkiem, biskupem polowym wojska polskiego, i wspomnienia osób, które straciły bliskich w katastrofie smoleńskiej; jest także Niedziela, Przewodnik katolicki, Totus Tuus i inne pisma. Do nabycia są również wielkanocne baranki Caritasu; dochód z zakupu wielkanocnych baranków Caritasu przeznaczony jest na finansowanie działalności dobroczynnej na terenie naszej archidiecezji – dlatego zachęcamy serdecznie do ich nabycia.

7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Julia Adamek-Ciarlantini, z ul. Nowowiejskiej;

† Janina Katarzyna Miska, z ul. Lea.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…