Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną (Miłosierdzia Bożego) — 01.05.2011

1. W czasie minionych Świąt imieniny obchodził ks. Jarosław Zieliński. Drogiemu Solenizantowi składamy spóźnione życzenia: wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień kapłańskiej posługi i płynącej zeń duchowej radości.

2. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy – przeniesioną ze względu na Wielki Tydzień – uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim.

3. Jutro przypada dzień imienin ks. Zygmunta Czekańskiego. Drogiemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

4. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

5. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

6. W środę w Krakowie obchodzone jest święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Jest to równocześnie pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes: na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, procesję światła, nowennę do Matki Bożej i uroczystą Mszę Świętą. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

7. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30 do godz. 18.30, a także do udziału we Mszy św. o godz. 18.30, na którą zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziny.

8. W pierwszy piątek, w święto świętych apostołów Jakuba i Filipa, od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci połączona z nabożeństwem majowym.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Uroczystą Mszę św. o św. Stanisławie odprawimy o godz. 9.30, a po niej przed Najśw. Sakramentem modlić się będziemy do Patrona Ojczyzny i naszej archidiecezji.

W przyszłą niedzielę ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprasza serdecznie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława.

11. Również w przyszłą niedzielę – w ramach akcji Pola Nadziei – przed naszym kościołem odbędzie się kwesta dobroczynna na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, które świadczy pomoc chorym u kresu życia i w dużej części utrzymuje się dzięki hojności ludzi dobrej woli.

12. Podajemy do wiadomości, że do września nie będzie odprawiana Msza św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15.

13. Parafia bł. Anieli Salawy organizuje w listopadzie pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Zachęcamy szczególnie do nabycia Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem Do Boga Ojca z bł. Janem Pawłem II: modlitewnik jest bardzo dobrze ułożony i może być np. doskonałym prezentem dla młodych, a kosztuje – razem z tygodnikiem – zaledwie 8 złotych. Natomiast przy wyjściach z kościoła można wziąć dla siebie obrazek z bł. Janem Pawłem II i tekstem modlitwy za jego wstawiennictwem.

15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Kazimierz Jaglarz, z ul. Rolniczej;

† Eliza Danuta Stępień-Opalińska, z ul. Nowowiejskiej;

† Emilia Stefania Turska, z ul. Nowowiejskiej;

† Jan Kusek, z ul. Królewskiej;

† Janusz Mieczysław Bombka, zamieszkały ostatnio na Al. Jana Pawła II.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…