Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 05.06.2011

1. Dziś w Kościele w Polsce po raz czwarty obchodzimy Święto Dziękczynienia, dziękując nade wszystko za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II i posługiwanie Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Święto jest okazją do wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie: ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wejściu do kościoła do następnej niedzieli włącznie.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do służby liturgicznej w naszym kościele: dziewczęta – na spotkania Krucjaty Maryjnej w poniedziałki o godz. 17.30, a chłopców – na spotkania kandydatów na ministrantów w czwartki o godz. 17.00.

4. W miesiącach wakacyjnych – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących wspólnot i grup:

· Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
· Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty;
· Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Ks. Kardynał-Metropolita zaprasza w przyszłą sobotę na uroczystości w Łagiewnikach: na czuwanie przy relikwiach bł. Jana Pawła II w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00, procesję z relikwiami do nowego Centrum Jana Pawła II i Mszę św. o godz. 12.00, po której nastąpi poświęcenie nowych obiektów Centrum. Z kolei Uniwersytet Papieski Jana Pawła II zaprasza na koncert dla uczczenia kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego i bł. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę w kościele świętych Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 19.30 wystąpi chór uniwersytecki Psalmodia pod dyrekcja Włodzimierza Siedlika. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonym plakacie.

7. Dziś Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół przeprowadzi przed naszym kościołem kwestę z przeznaczeniem na organizację letniego wypoczynku i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo. U kwestujących można też nabyć wyroby z ceramiki, wykonane przez osoby niepełnosprawne.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o odrodzeniu tego tygodnika w czerwcu 1981 roku oraz o antychrześcijańskim charakterze wyborczego programu polskiej lewicy; w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. tekst znanego amerykańskiego publicysty o wnioskach z raportu o przyczynach nadużyć seksualnych wśród duchownych w USA, o sytuacji przedsiębiorców czyli braku wolności ekonomicznej w Polsce, o warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny oraz o współczesnych mężczyznach, którzy są jak dzieci. Do nabycia jest także m.in. Przewodnik Katolicki, Różaniec i nowy numer dominikańskiego Listu.

9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Bogumił Łubiński, z ul. Skarbińskiego.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…