Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą — 24.07.2011

1. W poniedziałek, 25 lipca, przypada w liturgii święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele. Poniedziałek to także dzień imienin ks. Krzysztofa Dury, któremu składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi.

2. Już dziś Wspólnota Żywego Różańca zaprasza gorąco do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w jedności z pielgrzymami udającymi się w sierpniu na Jasną Górę. W dniach od 8 sierpnia (poniedziałek) do 11 sierpnia (czwartek) w naszym kościele w godzinach 17.30 – 18.30 będzie odmawiana modlitwa różańcowa z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Królowej Jasnogórskiej.

3. W miniony piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. bpa Albina Małysiaka, proboszcza naszej parafii w latach 1959 – 1970. Ponieważ w powakacyjnym numerze naszego pisma Z Życia Parafii chcielibyśmy zamieścić wspomnienia o Zmarłym, zwracamy się z serdeczną prośbą do wiernych, którzy znali go od dawna – o napisanie krótkiego wspomnienia o niezwykłym proboszczu, a potem biskupie, jakim był śp. ks. Albin Małysiak. Wspomnienia prosimy przekazać ks. Markowskiemu lub na adres poczty elektronicznej, który jest zamieszczony w każdym numerze naszego pisma.

4. Parafia bł. Anieli Salawy organizuje w listopadzie pielgrzymkę do Ziemi Świętej i dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. płytę CD z utworem Cztery pory roku Vivaldiego i ciekawe szczegóły biografii Antonia Vivaldiego, który był katolickim księdzem, a w Niedzieli – kazanie arcybpa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa o zasługach Radia Maryja.

6. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Roman Antoni Kozłowski, z ul. Lea.

Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek