Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 21.08.2011

1. W minioną środę pożegnaliśmy śp. ks. Czesława Żaka, który od 1996 roku pracował w naszej parafii, podejmując bardzo różnorodne posługi duszpasterskie. Wszystkim, którzy troszczyli się o zmarłego Kapłana w ostatnich miesiącach jego życia – lekarzom, pielęgniarkom, przyjaciołom Zmarłego (osobno: p. Romanie), a także wszystkim, którzy wzięli udział w ostatniej posłudze wobec Zmarłego Kapłana (osobno: członkom Chóru Mariańskiego) – składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

2. W środę, 24 sierpnia, przypada w liturgii święto św. Bartłomieja, apostoła.

3. W każdy czwartek trwa w naszym kościele wystawienie Najśw. Sakramentu – od godz. 8.30 do godz. 18.30. Zachęcamy wiernych do nawiedzania świątyni, by dziękować Chrystusowi za Jego nieustającą, sakramentalną obecność pośród nas i polecać Mu własne sprawy, intencje naszych rodzin, a także Ojczyznę i cały Kościół.

4. Natomiast w piątek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.30; na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowanie dnia pokuty; kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.

5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Kościół, inaczej niż dawniej, nie odmawia pogrzebu samobójcom, o św. Jacku, niezwykle znanym i czczonym w Ekwadorze i o pokoleniu bez ojców, które zniszczyło ulice angielskich miast. W Niedzieli znajdziemy dodatek Niedziela Młodych i przeczytamy m.in. o Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie.

6. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Małgorzata Klus, z ul. Galla 18/4;

† Władysława Wołczyńska, z ul. Olimpijskiej 9.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…