Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 11.09.2011

1. Dzisiejsza niedziela – z inicjatywy naszych biskupów – otwiera Tydzień Wychowania, który ma być impulsem do aktywniejszego włączenia się w dzieło wychowania dzieci i młodzieży, ma też stanowić okazję do głębszego zastanowienia się nad różnymi aspektami problematyki wychowawczej i do modlitwy o ducha wychowania chrześcijańskiego w naszej Ojczyźnie. Tydzień zakończy się w przyszłą niedzielę, w którą Kościół w Polsce wspomina św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.

2. Zgodnie z zapowiedzią – od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.

3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

4. Dziewczęta z klas trzecich i starszych zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatek do Krucjaty Maryjnej w ponie­działek o godz. 17.30, a chłopców na spotkanie kandydatów do grona ministrantów w czwartek o godz. 17.00. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.

5. Pierwsze powakacyjne spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się w najbliższy wtorek; spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Stowarzyszenia; czekamy też na nowe osoby, chętne do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym.

6. W środę, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7. Ks. Henryk Surma zaprasza byłych ministrantów wraz z rodzinami na IX spotkanie ministrantów, którzy pełnili służbę liturgiczną w naszym kościele w latach 1960—1970: spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 września w Krakowie-Skotnikach przy ul. Winnickiej 40. Spotkanie rozpocznie uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

8. W przyszłą niedziele przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na Dom Otwarty dla Ubogich p. Marty Sawickiej, która od ponad 30 lat wydaje obiady dla chorych, bezdomnych, dzieci z rozbitych rodzin i osób ubogich. Prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Przy okazji Tygodnia Wychowania Gość Niedzielny podejmuje rozmowę o skutecznych metodach wychowawczych; Terroryzm czy wojna cywilizacji? – pyta Niedziela w tekście poświęconym rocznicy ataku na Nowy Jork, który nastąpił w rocznicę bitwy pod Wiedniem (o czym mało kto wie). Do nabycia jest także m.in. Źródło i nowy numer dominikańskiego Listu.

10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Irena Maria Rybicka, z ul. Galla;

† Zofia Kosińska, z ul. Gramatyka;

† Irena Małkowska, zamieszkała ostatnio przy ul. Rotmistrza Pileckiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…