Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą — 25.09.2011

1. Ponownie zapraszamy naszych parafian i uczęszczających do naszego kościoła do włączenia się w działalność Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika: spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 15.00.

2. Dziś o godz. 18.00 odprawimy nieszpory niedzielne.

3. Rodziny skupione w kręgach Domowego Kościoła przeżywają nawiedzenie relikwii błogosławionych małżonków Zelii i Ludwika Martin (czyt. Martę), rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W naszym kościele jutro, w poniedziałek, będziemy mieli okazję uczcić relikwie i modlić się przed nimi w czasie Mszy św. o godz.18.30. Do wspólnej modlitwy zapraszamy małżonków i rodziców.

4. We wtorek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Okolicznościowe kazania wygłosi i uroczystej Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył ks. Kryspin Banko, były rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy; wieczorne uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo o godz. 18.30. We wtorek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Stowarzyszenie Miłosierdzia – z racji uroczystości św. Wincentego a Paulo – zaprasza biednych i bezdomnych na ciepły posiłek we wtorek o godz. 13.00 do Klubu Parafialnego.

5. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków Koła Misyjnego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej; zapraszamy również nowe osoby do włączenia się w działalność Koła Misyjnego.

6. W czwartek, 29 września, obchodzić będziemy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie z kandydatami do Sejmu i Senatu, również z naszej parafii, które odbędzie się w czwartek, 29 września, o godz. 19.00 w sali parafialnej. Więcej informacji znajdziemy w gablocie Akcji Katolickiej przed kościołem.

8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

9. Począwszy od najbliższej soboty – przez cały miesiąc październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych zachęcamy i zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej.

10. W przyszłą niedzielę, 2 października, zainaugurujemy niedzielne Msze św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Niedzielna Msza św. rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, obejmujące uczniów klas I, II i III gimnazjalnych; na spotkania należy się zapisać po niedzielnej Mszy Świętej. Po Mszy św. odbędzie się także pierwsze spotkanie dla uczniów klas I gimnazjalnych. Dokładny plan przygotowania znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: www.misjonarska.org.pl.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 67. Tydzień Miłosierdzia. Przed ołtarzem św. Antoniego będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki czystości, z przeznaczeniem dla biednych parafian, a przed kościołem po wszystkich Mszach św. będzie można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym.

12. W ubiegłą niedzielę odbyła się kwesta na Dom Otwarty dla Ubogich p. Marty Sawickiej; p. Sawicka dziękuje serdecznie za ofiarowane na ten cel 9.427 złotych.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o niemieckich miastach, które odwiedza Benedykt XVI oraz o tym, dlaczego warto poświęcić czas na szukanie własnych korzeni. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Krystyna Kaczmarczyk, z ul. Staffa;

† Daniela Krzywda, z Al. Kijowskiej;

† Irena Kazimiera Juszczyńska, z ul. Królewskiej;

† Zofia Mieszkowska, z ul. Nawojki;

† Zygmunt Hajdrowski, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…