Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą — 09.10.2011

1. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 1800 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

2. Kończy się Tydzień Miłosierdzia: Stowarzyszenie Miłosierdzia serdecznie dziękuje za ofiary na rzecz potrzebujących, złożone w ubiegłą niedzielę; złożono na ten cel 4.144 złote. Dziś Stowarzyszenie zaprasza na tradycyjne spotkanie dla parafian starszych i samotnych, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Klubie Parafialnym.

3. Dziś wszystkich studentów i pracowników wyższych uczelni zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. biskup Tadeusz Pieronek.

4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej – leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 10 października o godz. 16.30 w sali parafialnej. W trakcie spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnego zabiegu rehabilitacyjnego. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

· Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym;

· Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty;

· Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Już dziś zapraszamy na spotkania z ks. prof. dr. hab. Waldemarem Rakocym CM, biblistą, które będą się odbywały co dwa tygodnie w poniedziałki po Mszy św. o godz. 18.30 (w miejsce Kręgu biblijnego). Pierwsza konferencja «O miłości Boga względem człowieka» odbędzie się w poniedziałek 24 października.

 

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

8. Przestrzegamy wiernych przed złodziejami, którzy usiłują okradać modlących się w kościele: niestety, trzeba pilnować swoją własność i strzec jej przed świętokradcami, którzy upatrują sobie ofiary w kościele, zwłaszcza w dni powszednie podczas modlitwy i w czasie przystępowania do Komunii Świętej.

9. Dziś przed naszym kościołem odbywa się zbiórka ofiar na rzecz Hospicjum Domowego dla Dzieci ALMA SPEI (informacja podana w ubiegła niedzielę była nieprecyzyjna). Za każdy datek na rzecz Hospicjum składamy serdeczne Bóg zapłać! Natomiast zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczonych na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, odbędzie się w przyszłą niedzielę.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co zobaczyła siostra – bezpośredni świadek nadzwyczajnego wydarzenia eucharystycznego w Sokółce. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Wacław Grzegorczyk, z ul. Armii Krajowej;

† Krystyna Maria Maciejasz, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…