Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Chrystusa Króla — 20.11.2011

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych codziennie o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu (wyjątkowo) kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu: w godz. 16.00 – 18.00. Za utrudnienie bardzo przepraszamy.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki świętej Patronki p. organiście Janowi Rybarskiemu i wszystkim członkom Chóru Mariańskiego, jednocześnie gratulujemy bardzo udanego, pięknego koncertu patriotycznego, który miał miejsce tydzień temu w Filharmonii Krakowskiej. Organizatorzy koncertu dziękują wszystkim za okazaną życzliwość i pomoc, także za wsparcie dzieła odnowy Parku pamięci w Zułowie na Litwie.

4. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

6. Ze względu na prowadzone prace renowacyjne – czwartkowa adoracja eucharystyczna rozpocznie się w kościele dopiero o godz. 15.30.

7. Dzienny Ośrodek Socjoterapii w dawnym Domu Katolickim zaprasza na DZIEŃ OTWARTY U SIEMACHY w czwartek od godz. 15.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

8. Rada Izby Notarialnej zaprasza na DZIEŃ OTWARTEGO NOTARIATU: w sobotę, 26 listopada, w godz. 10.00 – 16.00 w Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25. Bezpłatne porady będą adresowane zwłaszcza do osób, które pragną uregulować wszelkie sprawy związane z majątkiem rodzinnym i ewentualnym zabezpieczeniem tego majątku dla spadkobierców.

9. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent, szczególny czas przygotowania na spotkanie z Chrystusem i na głębokie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli członkinie Stowarzyszenia Miłosierdzia będą rozprowadzały przed kościołem opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jednocześnie informujemy, że nasza parafia nie upoważniała nikogo, by w jej imieniu rozprowadzał opłatki po domach.

10.  W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje parafialne i akademickie poprowadzi o. Kamil Szustak z Zakonu Ojców Paulinów.

11.  Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w sali parafialnej.

12.  Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy m.in. wywiad z afrykańskim biskupem o pracy Kościoła w Afryce i problemach tego kontynentu. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o dzieciach z zespołem Downa, które też chcą mieć prawo do życia, o księdzu, który uciekł z komunistycznego Wietnamu, o świętej Górze Athos i o ogromnych ilościach żywności, która trafia do śmieci; do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz na rok 2012 z wyjątkowymi zdjęciami sanktuarium na Górze św. Anny. Do nabycia jest także Różaniec, dominikański List i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz nasz parafialny kalendarz ścienny na 2012 rok, w cenie 4 złote za egzemplarz.

13.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Edward Pojnar, z ul. Lea;

†        Lucyna Mazur, z ul. Staffa;

†        Irena Steczko, z ul. Królewskiej;

†        Jan Andrzej Pączek, z ul. Królewskiej;

†        Małgorzata Maria Gdeczyk, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…