Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi — 01.01.2012

1. Z okazji rozpoczynającego się Roku Pańskiego 2012 – wszystkim Parafianom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni skła­damy noworoczne życzenia: Drodzy Siostry i Bracia! Życzymy, abyście każdego dnia doznawali orędownictwa Tej, przez którą „Słowo wcielone wśród nas zamieszkało”; niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza miłosierdzie i pokój dla całego świata, a dla nas i naszych rodzin błogosławieństwo Boże na cały Nowy Rok 2012.

2. Nasz Chór Mariański dzisiaj będzie śpiewał kolędy w parafii bł. Anieli Salawy od godz. 17.30, natomiast w przyszłą niedzielę wystąpi z koncertem kolęd w kościele Księży Misjonarzy przy ul. Św. Filipa o godz. 16.15. Szczegółowe informacje o koncercie znajdziemy w gablocie chóru.

3. W poniedziałek rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

· jutro, w poniedziałek – ul. Królewska – numery nieparzyste oraz numery 82 i 84;
· we wtorek, 3 stycznia – ul. Królewska – numery parzyste 88—94;
· w środę 4 stycznia – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
· w czwartek, 5 stycznia – ul. Piastowska;
· w piątek, 6 stycznia – ul. Spokojna;
· w sobotę, 7 stycznia – ul. Chocimska;
· w niedzielę, 8 stycznia – ul. Lea – numery nieparzyste 33a—79.

Program kolędy był podany w ostatnim numerze naszego parafialnego pisma, jest też umieszczony na stronie internetowej www.misjonarska.org.pl oraz w gablotach w wejściu do kościoła.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 15.30. Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary zostaną przeznaczone na seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Woda święcona do pobrania jest wystawiona przy szopce w kaplicy pojednania.

4. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5. We piątek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Piątkowa uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem – przed każdą Mszą Świętą. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.

6. Całą Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w piątek, w uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. o godz. 16.30; spotkanie odbędzie się w sali akademickiej.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

8. Ponieważ w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Trzech Króli – wyjątkowo odwiedziny kapłanów w domach chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę od godz. 9.00.

9. Wszystkie grupy działające w parafii – poza wspólnotą Żywego Różańca – zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w przyszłą niedzielę, 8 stycznia, o godz. 16.00; spotkanie odbędzie się w sali parafialnej.

10. Msze Święte niedzielne w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi oraz dla młodzieży zostaną wznowione dopiero w niedzielę 15 stycznia.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest Niedziela, Źródło, nowy numer pisma Różaniec oraz Ola i Jaś dla najmłodszych; nie było natomiast jeszcze nowego numeru Gościa Niedzielnego.

12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Józef Łukasik, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…