Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną — 22.04.2012

1. Zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie św. Brata Alberta zbiera dziś przed kościołem ofiary na utrzymanie kuchni dla ubogich.

2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.

3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim.

4. We wtorek, 24 kwietnia, odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek: ks. Opiekun zaprasza do sali parafialnej o godz. 19.30.

5. W środę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin obchodzą księża Marek Krawczyk i Jarosław Zieliński. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi i życzliwości wiernych, którym służą.

6. W czasie Mszy św. i nowenny do Matki Bożej w środę o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencjach misyjnych, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

7. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W przyszłą niedzielę, a także 6 maja nie będzie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej – dla dzieci przedszkolnych i młodzieży.

8. Stowarzyszenie Miłosierdzia organizuje wypoczynek dla osób starszych w ośrodku Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zembrzycach w dniach 14 – 28 czerwca br. Szczegółowe informacje i zapisy – w Klubie Parafialnym w poniedziałki w godz. 14.30 – 16.30 (do dnia 15 maja).

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, które objawienia prywatne są prawdziwe, znajdziemy też bardzo interesujący wywiad na temat obecnej sytuacji w krajach arabskich oraz rozmowę z Żydem, który wierzy, że Jezus jest Mesjaszem. Do zakupienia jest także m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Miłujcie się! dla młodzieży.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Halina Joanna Lubimowska-Salomon, z ul. Staszczyka;

† Edward Wincenty Prochwicz, z ul. Czarnowiejskiej;

† Krystyna Elżbieta Dyrlacz, z ul. Olimpijskiej;

† Mieczysław Józef Jasiński, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…