Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 27.05.2012

1. Z radością pragniemy poinformować, że w dniu wczorajszym odbyły się w naszym Kościele seminaryjnym na Stradomiu święcenia prezbiteratu i diakonatu. Pięciu nowo wyświęconych kapłanów misjonarzy i dwóch diakonów polecamy modlitwom naszych parafian.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a od piątku w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; nabożeństwa odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Jutro przypada w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Ze względu na przypadające święto nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do służby liturgicznej w naszym kościele: dziewczęta – na spotkania Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców – na spotkania kandydatów na ministrantów w poniedziałki o godz. 18.00.

5. W miesiącach wakacyjnych – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

· w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.

· w sobotę Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a następnie Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

7. Zapraszamy na spotkania z chórami, które wystąpią w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Krakowie. W naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 19.15 usłyszymy chór węgierski z Miszkolca i chór norweski z Oslo, a w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 i po niej wystąpi chór łotewski z Rygi.

8. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

9. W przyszłą niedzielę po raz piąty obchodzone będzie Święto Dziękczynienia. Będzie ono także okazją do wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. W przyszłą niedzielę ks. Mariusz Zygadło będzie świętował 25-lecie kapłaństwa; okolicznościowy wywiad ze Srebrnym Jubilatem znajdziemy w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…; Mszę św. jubileuszową ks. Mariusz odprawi o godz. 11.00.

11. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed Kościołem są zbierane ofiary na Hospicjum im. św. Łazarza.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. zapowiadany film o Eucharystii Ja Jestem i relację z obchodów 95. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Do nabycia są także inne pisma, m.in. Niedziela, List do Pani i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

13. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Stefania Zofia Kochmańska, z ul. Lea;

† Anna Rak, z ul. Rydla;

† Maria Józefa Zbiegieni, z ul. Spokojnej.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…