Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela — 24.06.2012

1. Dziś dzień imienin naszego Pana Organisty i Dyrygenta Chóru Mariańskiego, dra Jana Rybarskiego, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, zdrowia, opieki św. Patrona i dalszych sukcesów w pracy artystycznej.

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Zbliżają się wakacje i kończy się kolejny rok pracy formacyjnej i katechetycznej. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny.

4. W środę, 27 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.30 Chór Mariański zaprasza na koncert muzyki średniowiecznej. Wystąpi zespół studentów i absolwentów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej ALTERNATIM oraz wybitny organista Henryk Jan Botor; w programie koncertu XII-wieczne śpiewy pielgrzymów zdążających do Santiago de Compostela oraz improwizacje organowe.

5. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:

· Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;

· Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w piątek o godz. 8.00;

· VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.

6. W piątek przypada w liturgii uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i obowiązek zachowania dnia pokuty. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.

7. W piątek swojego Patrona czci ks. Paweł Dobroszek. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi, dobrego zdrowia i życzliwości wiernych, którym służy.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 8 lipca. Zapisy przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę CD z nowymi piosenkami DEUS MEUS, jednego z najlepszych polskich zespołów grających muzykę chrześcijańską, przeczytamy też m.in. na jakim etapie są kościelno-rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym i jakie są prognozy ekonomiczne dla Polski na najbliższe lata. Do nabycia jest także Niedziela i Źródło, nowy numer Listu i Listu do Pani, Miłujcie się! się dla młodzieży i wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z życia Parafii

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Klara Panfil, z ul. Rydla;

† Wojciech Roman Oberc, z ul. Królewskiej.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…