Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 02.09.2012

1. W zakrystii można otrzymać tekst przeznaczonego na dzisiejszą niedzielę Listu Pasterskiego Episkopatu Polski z okazji II tygodnia Wychowania.

2. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. Po przerwie wakacyjnej – w dni powszednie są już odprawiane Msze św. o godz. 9.00, a kancelaria parafialna jest czynna również przed południem. Począwszy od niedzieli 9 września w kaplicy akademickiej będzie też dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych.

4. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w poniedziałek i wtorek:

· dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 w poniedziałek o godz. 8.00;

· dla VII Liceum Ogólnokształcącego w poniedziałek o godz. 9.00;

· dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 we wtorek o godz. 11.00.

Podczas Mszy Świętych w poniedziałek o godz. 8.00 i we wtorek o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

5. Zapraszamy na zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek, 3 września, o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Na pierwsze spotkanie po wakacjach zaprasza Krąg Biblijny. Odbędzie się ono w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

· w środę odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej celebrans udzieli indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem; podczas maryjnego nabożeństwa nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej: dziewczęta wezmą udział w nabożeństwie i Mszy Świętej, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt; wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;

· w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego;

· chłopców z klas trzecich i starszych zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie dla kandydatów do grona ministrantów: w czwartek o godz. 17.15 do sali parafialnej; w czwartek na Mszy św. wieczornej nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców.

· w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;

 

8. W sobotę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w Polsce zwane również świętem Matki Bożej Siewnej.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów w Gidlach, Leśniowie, Św. Annie i Częstochowie w sobotę 15 września. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym wśród bardzo ciekawych artykułów znajdziemy m.in. bardzo krytyczną ocenę niekończącej się reformy polskiej szkoły. Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego parafialnego pisma Z Życia Parafii

11. W ostatnim czasie odeszłi do wieczności nasi parafianie:

† Artur Bogusław Trzaska, z ul. Nowowiejskiej;

† Tadeusz Józef Ossak, z ul. Królewskiej;

† Jerzy Kraus, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…