Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 09.09.2012

1. Zgodnie z zapowiedzią – od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.

2. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. Pierwsze powakacyjne spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się w najbliższy wtorek; spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Stowarzyszenia; czekamy też na nowe osoby, chętne do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym.

4. Artykuły żywnościowe z Banku Żywności będą wydawane w Klubie Parafialnym w najbliższy czwartek od godz. 14.00.

5. W piątek, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. Wspólnota Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza w piątek do modlitwy w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w czasie Mszy św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

7. Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola spotyka się na próbach w niedziele o godz. 10.20 w sali parafialnej i uczestniczy we Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.

8. Ks. Henryk Surma zaprasza byłych ministrantów wraz z rodzinami na X spotkanie ministrantów, którzy pełnili służbę liturgiczną w naszym kościele w latach 1960—1970: spotkanie odbędzie się w niedzielę 16 września w Krakowie-Skotnikach przy ul. Winnickiej 40. Spotkanie rozpocznie uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

9. W naszej parafii powstanie grupa sportowa, mająca na celu rozwój duchowy i fizyczny poprzez wspólne uprawianie biegania i wspinaczki górskiej. Grupę poprowadzi ks. dr Marek Krawczyk, pracujący w naszej parafii, który był uczestnikiem wielu maratonów i biegów długodystansowych oraz zdobywcą najwyższych szczytów półkuli zachodniej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: wiek ani doświadczenie sportowe nie są ważne. Zapisy będą przyjmowane w zakrystii do końca września, a szczegółowych informacji udzieli ks. Marek.

10. Zwracamy uwagę na godny strój, o który należy zadbać przychodząc do kościoła: godny strój zakrywa ramiona, dekolt i kolana – i dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiety, także panny młode podczas zawierania sakramentalnego małżeństwa.

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy Panu Bogu potrzebna jest reklama oraz co zawiera instrukcja episkopatu o zarządzaniu majątkiem kościelnym. Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec, List do Pani i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze wrześniowy numer naszego parafialnego pisma Z Życia Parafii

12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Rozalia Talaga, z ul. Warmijskiej;

† Genowefa Wiszniewska, z Al. Kijowskiej;

† Helena Janina Korzeniowska, z ul. Nawojki.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…