Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 30.09.2012

1. Od dziś zapraszamy na niedzielne Msze św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Dzisiejsza Msza św. rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania, obejmujące uczniów klas I, II i III gimnazjalnych. Po Mszy św. odbyło się także pierwsze spotkanie dla uczniów klas I gimnazjalnych. Dokładny plan spotkań przed bierzmowaniem jest zamieszczony w piśmie Z Życia Parafii

2. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. Począwszy od jutra (od poniedziałku) – przez cały miesiąc październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych zachęcamy i zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej.

4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin.

7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci;

8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 68. Tydzień Miłosierdzia. Przed ołtarzem św. Antoniego będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki czystości, z przeznaczeniem dla biednych parafian, a przed kościołem po wszystkich Mszach św. będzie można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym.

10. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Ludźmierzu, na Krzeptówkach w Zakopanem i w Zakopanem-Olczy w sobotę 13 października. Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym jest nowa apologia i dlaczego Kościół jej potrzebuje, znajdziemy także zaproszenie do udziału w Ewangelizacji Krakowa, a dla studentów – do włączenia się w działalność duszpasterstwa akademickiego. Do nabycia jest także Niedziela, List, Źródło, List do Pani, Różaniec i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. A przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, październikowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Anna Maria Martynowicz, z ul. Królewskiej;

† Kazimiera Jakubowska, z ul. Galla;

† Krystyna Wiatrak, z Al. Kijowskiej;

† Anna Wilczak, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…