Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — 01.01.2013

1. Z okazji rozpoczynającego się Roku Pańskiego 2013, wszystkim Parafianom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni skła­damy noworoczne życzenia: Drodzy Siostry i Bracia – życzymy wam, abyście każdego dnia doznawali orędownictwa Tej, przez którą „Słowo wcielone wśród nas zamieszkało”; niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza miłosierdzie i pokój dla całego świata, a dla nas i naszych rodzin błogosławieństwo Boże na cały Nowy Rok.

2. Jutro, w pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. W piątek od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w piątek w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci. Przypominamy, że osoby, które przystąpiły do spowiedzi św. w okresie świąt Bożego Narodzenia i są w stanie łaski uświęcającej, mogą bez spowiedzi przystąpić do Komunii św.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

5. W niedzielę, 6 stycznia, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Objawienia Pań­skiego (Trzech Króli). Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które wcześniej będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie misji świętych.

6. W niedzielę gościć będziemy w naszym kościele kleryków z misjonarskiego seminarium na Stradomiu. Klerycy wystąpią z programem muzycznym i przed kościołem będą zbierać ofiary na zorganizowanie przeglądu piosenki religijnej Vincentiana.

7. W niedzielęwszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek do sali parafialnej. Na Mszy św. o godz. 16.30 zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się na świątecznym spotkaniu.

8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę ekspiacyjną na Jasną Górę w sobotę, 12 stycznia. Zapisy dzisiaj do południa po każdej Mszy św. i jutro w pokoju Akcji Katolickiej w godz. 17.00—18.00.

9. W najbliższą środę rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tradycyjnie zwana kolędą. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

· jutro, w środę, 2 stycznia – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego, Reymonta;

· w czwartek, 3 stycznia – ulice Krzywy Zaułek i Jadwigi z Łobzowa;

· w piątek, 4 stycznia – ul. Rydla;

· w sobotę, 5 stycznia – ul. Skarbińskiego;

· w niedzielę, 6 stycznia – ulice Kadecka, Kazimierza Wielkiego, Bronowicka i Toruńska.

 

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!Ofiary zostaną przeznaczone na seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.