Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Objawienia Pańskiego — 06.01.2013

1. Msze Święte niedzielne w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi oraz dla młodzieży będą odprawiane dopiero po feriach szkolnych – czyli od niedzieli 3 lutego.

2. Dziś wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek do sali akademickiej po Mszy św. o godz. 16.30. Nieszporów niedzielnych dziś nie będzie.

3. Spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się we wtorek, 8 stycznia, o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym.

4. W sobotę, 12 stycznia, uda się na Jasną Górę parafialna pielgrzymka ekspiacyjna. Zapisy będą przyjmowane jeszcze tylko w środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 będzie śpiewał nasz Chór Mariański, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek. Po koncercie odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które zapraszamy również byłych chórzystów. Nieszporów niedzielnych w przyszłą niedzielę nie będzie.

6. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

  • dziś, w niedzielę – ulice Kadecka, Kazimierza Wielkiego, Bronowicka i Toruńska;
  • jutro, w poniedziałek – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
  • we wtorek, 8 stycznia – ul. Armii Krajowej;
  • w środę 9 stycznia – ul. Nowowiejska oraz Kolęda w akademikach;
  • w czwartek, 10 stycznia – ulice Chmiela, Kawiory, Miechowska i Tokarskiego oraz Kolęda w akademikach;
  • w piątek, 11 stycznia – Al. Kijowska.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego wiara w horoskopy jest bzdurą i grzechem oraz o Europejskim Spotkaniu Młodych w Rzymie, organizowanym przez Wspólnotę Taizé. Do nabycia jest również Niedziela, dominikański List, Źródło, Droga dla młodzieży, Ola i Jaś dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz ścienny na 2013 rok.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Jura, z ul. Lea;

† Zdzisława Józefa Piekło, z ul. Ogrodniczek;

† Jerzy Stanisław Drążek, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Julian Toroński, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…