Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 13.01.2013

1. Nasz Chór Mariański dziś będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek. Po koncercie odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które zapraszamy również byłych chórzystów. Nieszporów niedzielnych dziś nie będzie.

2. Zakończyła się pierwsza część wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za życzliwe przyjęcie księży, wspólną modlitwę oraz złożone ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Kolęda zostanie wznowiona po zimowych feriach szkolnych – czyli w poniedziałek 28 stycznia.

3. Artykuły spożywcze dla ubogich z Banku Żywności będą wydawane przez członków Stowarzyszenia Miłosierdzia w czwartek, 17 stycznia, od godz. 14.00 w Klubie Parafialnym.

4. W sobotę, 19 stycznia, przypada dzień imienin księży Mariusza Zygadły i Mariusza Czajkowskiego. Drogim Solenizantom już dziś życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi, a Ich posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wszystkich wiernych.

5. W przyszłą niedzielę będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć chorą 4-letnią Madzię, która potrzebuje środków na operację serca. Kwestę przeprowadzi Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir”.

6. W miesiącu lutym będzie można w naszej parafii skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym – psycholog będzie przyjmował w pokoiku obok zakrystii. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o cudownie ocalonej mieszkance Radomia, która przeżyła upadek z 40 metrów, i o wielkiej mocy błogosławieństwa, którym często powinni posługiwać się chrześcijanie. Do nabycia jest również Niedziela, nowy numer dominikańskiego Listu, Źródło, Droga dla młodzieży, Ola i Jaś dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz ścienny na 2013 rok..

8.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Edward Kazimierz Kozłowski, z ul. Szlachtowskiego;

† Ludwik Karcz, z ul. Staszczyka;

† Irena Aleksandra Rambrowicz, z ul. Galla;

† Bogusław Alfred Kącki, z ul. Miechowskiej;

† Helena Barbara Kurowska, z ul. Bronowickiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…