Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 17.02.2013

1.Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś o godz. 17.30 zgromadzimy się na Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drodze krzyżowej: dzieci o godz. 17.00, dorośli o godz. 18.00, a studenci i młodzież o godz. 20.30. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

2.Dziś rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas drugich w niedziele po Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej, a dla uczniów klas pierwszych we wtorki o godz. 17.30 w sali parafialnej.

3.Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

4.Na tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych zapraszamy w następną niedzielę o godz. 12.30 do sali akademickiej.

5.Również w następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.

6.Psychoterapeuta z doświadczeniem klinicznym ponownie zaprasza na bezpłatne konsultacje psychologiczne: zapisy pod numerem telefonu umieszczonym w gablocie przy wejściu do kościoła.

7.Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc potrzebującym w naszej parafii: szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego będzie też wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby najuboższych.

8.W naszych domach często posiadamy niepotrzebne przedmioty kultu religijnego – krzyże, obrazy, obrazki i modlitewniki – których nie można wynosić do śmietnika. Takie niepotrzebne przedmioty prosimy przynieść do kancelarii parafialnej we wtorki w godzinach urzędowania.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, ile waży grzech – czyli jak rozróżnić grzech ciężki od lekkiego, znajdziemy też obszerne omówienie pomówień i medialnych manipulacji dotyczących remontu Domu Jana Pawła II w Wadowicach. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List, List do Pani oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

10.W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janusz Katolik, z ul. Smoluchowskiego;

† Cecylia Stańczyk, z ul. Lea;

† Danuta Aleksandra Kydryńska-Klimek, z ul. Chocimskiej.

Bożemu Miłosierdziu polećmy także † Annę Dura, mamę ks. Krzysztofa, która zmarła w Środę Popielcową w Bydgoszczy: Wieczny odpoczynek…