Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 14.04.2013

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. We wtorek, 16 kwietnia, w naszym kościele będziemy obchodzić wspomnienie św. Bernadetty Soubirous, powiernicy Matki Najświętszej w Lourdes.
  3. W sobotę, 20 kwietnia, minie 4. rocznica śmierci śp. ks. Józefa Mazurka. O wieczną nagrodę dla śp. ks. Józefa będziemy modlić się wspólnie podczas Mszy św. o godz. 18.30.
  4. W naszym kraju ruchy obronyżycia podjęły inicjatywę obywatelską pod nazwą «Jeden z nas». Ma ona na celu doprowadzenie do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy poprzez podpisanie w zakrystii odpowiedniej deklaracji.
  5. Zgodnie z zapowiedzią – Siostry Nazaretanki pracujące na Wschodzie przy wyjściu z kościoła zbierają dziś ofiary na potrzeby ubogich dzieci i starszych ludzi na Białorusi. Polecamy tę kwestę łaskawości naszych Parafian.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. film na płycie DVD „Biblio, ojczyzno moja”, który uczy jak czytać i żyć na co dzień w rytmie słowa Bożego, oraz dokument bioetyczny, opracowany przez Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski, który przedstawia naukę Kościoła w sprawach dotyczących życia ludzkiego. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i ChiT czyli nasze, krakowskie czasopismo za złotówkę.  
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zofia Stanisława Wajs, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Mieczysław Antoni Prokopek, z ul. Chocimskiej;

† Irena Maria Kawula, z ul. Smoluchowskiego;

† Władysława Mikulska, z ul. Chocimskiej;

† Krystyna Barbara Bunsch, z ul. Żelechowskiego;

† Olga Fediuk, z ul. Lea;

† Aleksandra Małgorzata Seredyn, z ul. Bronowickiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…