Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 01.09.2013

1. Witamy serdecznie w naszej świątyni naszych Parafian i wszystkich Wiernych, którzy powrócili z urlopów i wakacyjnych wyjazdów.  

2. Ponieważ wakacje dobiegły końca, dziś – jak zwykle w niedzielę – zapraszamy na nieszpory o godz. 18.00.

3. Po przerwie wakacyjnej – od jutra w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o godz. 9.00, a kancelaria parafialna będzie czynna również przed południem. Począwszy od niedzieli 8 września – w kaplicy akademickiej będzie dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych.

4. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w poniedziałek i wtorek:

  •  dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 w poniedziałek o godz. 8.00;
  •  dla VII Liceum Ogólnokształcącego w poniedziałek o godz. 9.00;
  •  dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 we wtorek o godz. 11.00.

Podczas Mszy Świętych w poniedziałek o godz. 8.00 i we wtorek o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

5. Zapraszamy na zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek, 2 września, o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. We wtorek, 3 września, swojego Patrona czci ks. Grzegorz Markulak, podejmujący posługę w naszej parafii. Z racji imienin życzymy ks. Grzegorzowi wszelkich potrzebnych łask Bożych i błogosławionych owoców pracy w naszej wspólnocie. 

7. Na pierwsze spotkanie po wakacjach zaprasza Krąg Biblijny. Odbędzie się ono w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • w środę odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową; podczas maryjnego nabożeństwa nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej: dziewczęta wezmą udział w nabożeństwie i Mszy Świętej, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt; wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
  • w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy uroczysta Mszą św. o godz. 18.30; w czwartek na Mszy św. wieczornej nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców;
  • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;
  • w sobotę zapraszamyna Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

9. Ks. kard. Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXI Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę 8 września; pielgrzymka rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 9.00, a zakończy uroczystą Mszą św. o godz. 11.00.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Staniątkach, Okulicach, Odporyszowie i Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym wśród bardzo ciekawych artykułów znajdziemy m.in. artykuł o darze języków i o sanktuarium maryjnym w Kenii, które budują polscy franciszkanie oraz analizę poziomu edukacji w polskich szkołach, który drastycznie się obniżył. Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego parafialnego pisma Z Życia Parafii12.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefan Bukała, z ul. Rydla;

† Łucja Papież, z ul. Nawojki.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…