Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 08.09.2013

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Zbigniewa Kopcińskiego CM, który poświęca się posłudze we wspólnocie neokatechumenalnej, i ks. Jacka Piotrowskiego CM. Ks. Zbigniewowi i ks. Jackowi życzymy potrzebnych łask Bożych i wstawiennictwa Patronki naszej Parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes – w różnorakich kapłańskich pracach, które podejmują.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła. Pragniemy poinformować, że dotychczas z ofiar składanych na tacę i przez ofiarodawców indywidualnych zebraliśmy sumę 107.000 zł. Środki za wykonaną pracę przekazujemy w transzach: 50%  – pieniądze parafii, 50% – pieniądze ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. W pierwszej części zapłacono wykonawcom w sumie 100.000 zł. Przed nami druga transza, w której mamy przekazać aż 150.000 zł. Parafialnych środków mamy na chwilę obecną 57.000 zł, stąd jesteśmy zmuszeni zaciągnąć pożyczkę.  Kolejna zbiórka ofiar na tacę odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 września. Wpłatę remontową można dokonać także poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła, i w kancelarii parafialnej.
 3. Zgodnie z zapowiedzią – od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
 4. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 5. Pierwsze powakacyjne spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się w najbliższy wtorek; spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Stowarzyszenia, czekamy też na nowe osoby, chętne do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym.
 6. W środę, 11 września, w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 7. Ks. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas trzecich i starszych do służby przy ołtarzu: chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w środy o godz. 17.00, a dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej – również w środy o godz. 17.45 w sali parafialnej. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
 8. Ks. Grzegorz zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym i studenckim na spotkania wspólnoty Młodzieży Misjonarskiej, która odnawia swoją działalność. Spotkania będą się odbywały w piątki o godz. 18.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Spotkanie informacyjne: w najbliższy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.  
 9. W sobotę, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 10. Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola spotyka się na próbach w niedziele o godz. 10.20 w sali parafialnej i uczestniczy we Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.
 11. Ks. Henryk Surma zaprasza byłych ministrantów wraz z rodzicami i rodzinami na XI spotkanie ministrantów, którzy pełnili służbę liturgiczną w naszym kościele w latach 1960—1970: spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 września w Krakowie-Skotnikach przy ul. Winnickiej 40. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Skotnikach, a po Mszy św. zebrani modlić się będą na tamtejszym cmentarzu za zmarłych rodziców i ministrantów.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Staniątkach, Okulicach, Odporyszowie i Tarnowie w sobotę 28 września. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy jako obowiązkową lekturę dla rodziców Lajki na fejsie – czyli wywiad z doświadczonym pedagogiem na temat zagrożeń czyhających na dzieci w wirtualnym świecie. Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest jeszcze nowy numer pisma Z Życia Parafii
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Joanna Lachman, z ul. Piastowskiej;

† Władysław Kadula, z ul. Nawojki;

† Roman Dziadurski, z ul. Obopólnej;

† Halina Kubit, zamieszkała ostatnio w stanach Zjednoczonych.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…