Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 06.10.2013

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś zostaną zainaugurowane niedzielne Msze św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Msza św. o godz. 12.15 inauguruje przygotowanie do sakramentu bierzmowania, obejmujące uczniów klas I, II i III gimnazjalnych, dlatego wszyscy kandydaci do bierzmowania z wymienionych klas są dziś proszeni o obecność na Mszy św. o godz. 12.15.
 2. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy rodziców z dziećmi na różaniec o godz. 17.00, a studentów i młodzież – na nabożeństwo różańcowe o godz. 19.30.
 3. Ks. Marek Krawczyk zaprasza licealistów i studentów zainteresowanych górami i wspinaczką skalną do grupy sportowej. Zajęcia i treningi odbywają się we wtorki i piątki na panelu wspinaczkowym, ul. Warszawska 11, od godz. 19.00 do 21.00. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji: u ks. Marka lub na stronie internetowej parafii.
 4. W piątek, w 11. dniu miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych podczas Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 5. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W sobotę, 12 października, w naszym kościele o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar mordu katyńskiego, a po Mszy św. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 odbędzie się uroczystość posadzenia kolejnych 3 Dębów Pamięci. Do udziału w uroczystościach zaprasza Dyrekcja Zespołu Szkół.
 7. Wspólnota Sióstr Matki Bożej Syjonu zaprasza na spotkania biblijne, które odbywają się w środy o godz. 18.00 przy ul. Goetla 49. Więcej szczegółów znajdziemy na wywieszonych plakatach.
 8. Już dziś podajemy do wiadomości, że w poniedziałek 11 listopada o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert niepodległościowy, z udziałem Chóru Mariańskiego, solistów i orkiestry symfonicznej, który poprowadzi znany aktor Jerzy Zelnik. Zaproszenia na koncert będzie można nabyć w parafii.
 9. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej. 
 10. Dziś – zgodnie z zapowiedzią – po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin.
 11. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka – we wszystkich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc ofiarom wojny w Syrii. W naszym kościele ofiary ma pomoc poszkodowanym w Syrii będzie można składać do skarbon przy wyjściach z kościoła przez cały tydzień – od jutra do następnej niedzieli.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar ma program stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, zaś ofiary na remont dachu naszego kościoła po raz kolejny będą zbierane w niedzielę 27 października.  
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek specjalny z pełną treścią wywiadu udzielonego przez papieża Franciszka pismu jezuickiemu [o wywiadzie było bardzo głośno w mediach: wszyscy go komentowali, ale mało kto go czytał]. Do nabycia są także inne czasopisma, a przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze najnowszy numer naszego parafialnego pisma Z Życia Parafii
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jadwiga Leonowicz, z ul. Staszczyka;

† Helena Tarnowska, z ul. Smoluchowskiego;

† Aniela Janina Szczudło, z ul. Skarbińskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…