Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 27.10.2013

1. Do końca października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00, a dodatkowo od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 – na różaniec dla rodziców z dziećmi, a o godz. 19.30 – dla studentów i młodzieży.

2. W najbliższy piątek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego. Natomiast w piątek i w najbliższą niedzielę nie będzie dodatkowych Mszy Świętych dla przedszkolaków i młodzieży w kaplicy akademickiej.

W uroczystość Wszystkich Świętych przypada pierwszy piątek miesiąca: ze względu na uroczystość odwiedziny kapłanów w domach chorych z posługą sakramentalną odbędą się dopiero w piątek 8 listopada.

Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych – we wtorek i środę w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.

3. W sobotę przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00.

4. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

5. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

6. Począwszy od soboty aż do Wielkiej Środy, to jest do 16 kwietnia 2014 roku, będziemy odprawiać w dni powszednie dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.

7. Zapraszamy na 5-dniową pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację papieża Jana Pawła II. Po drodze zwiedzimy Asyż, Padwę oraz sanktuarium św. Rity. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegóły są podane na plakatach przy wejściu do kościoła.

8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o krzywdzących oskarżeniach kierowanych pod adresem ks. arcybiskupa Józefa Michalika, o dobrym dotyku, o burzeniu kościołów we Francji, o największych absurdach polskiej komunikacji i o uczciwym poszukiwaniu Pana Boga. Do nabycia jest także Niedziela, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Juszczak, z ul. Królewskiej;

† Fryderyka Stanisława Gruszczyńska, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Marian Sylwester Golec, z ul. Nawojki.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…