Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wszystkich Świętych — 01.11.2013

  1. Dziś Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Natomiast dziś i w niedzielę nie będzie dodatkowych Mszy Świętych dla przedszkolaków i młodzieży w kaplicy akademickiej. Ze względu na uroczystość – dziś nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w sobotę obchodzić będziemy w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny). Msze Święte w intencji naszych zmarłych odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 i 18.30. Mszy św. o godz. 20.00 jutro nie będzie! Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w szczególny sposób w intencji zmarłych kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii.
  3. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych. Należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpić do Komunii św. i po­modlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii
  4. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a jutro także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.