Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 24.11.2013

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na remont dachu naszego kościoła: w minioną niedzielę wierni ofiarowali na ten cel 20.500 złotych. Remont został szczęśliwie zakończony, ale do wniesienia pozostała jeszcze duża część zapłaty. 

2. Dziś wszystkie Msze św. są połączone z obrzędem zamknięcia Roku Wiary, a po Mszy św. o godz. 9.30, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy

3. Jeszcze dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na pomoc poszkodowanym przez straszliwy tajfun na Filipinach.  

Filipiny możemy wspomóc także przez udział w Kiermaszu Nadziei, który odbywa się dziś w sąsiadującym z nami Domu Studenckim Bydgoska. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wizyty w Domu Studenckim przy ul. Bydgoskiej – można to uczynić np. zaraz po Mszy Świętej – i do wsparcia akcji, która ma być konkretną pomocą dzieciom z Filipin, których rodziny niejednokrotnie straciły wszystko i nadal czekają na nasza pomoc. Kupując jeden z bardzo wielu często nowych, atrakcyjnych przedmiotów – pomagamy potrzebującym, ponieważ cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc ofiarom tajfunu.   

 

4. Dziękujemy za zabawki, składane do kosza przy ołtarzu św. Antoniego i przeznaczone do paczek dla dzieci. Od jutra do kosza będzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które za dwa tygodnie przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.

5. W środę, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.

W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

6. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

7. W sobotę, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona – św. Andrzeja Apostoła – na każdy dzień kapłańskiej posługi.

8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

9. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczyna się Adwent: na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Natomiast już dziś można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Nadal zapraszamy do udziału w 5-dniowej pielgrzymce do Rzymu na kanonizację papieża Jana Pawła II. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegóły są podane na wywieszonych plakatach.

11. W marcu przyszłego roku w Lyonie nasz Chór Mariański weźmie udział w międzynarodowym wykonaniu Requiem Giuseppe Verdiego. chór mariański zaprasza chętnych do udziału w tym projekcie – czyli na próby chóru we wtorki i piątki od godz. 19.15.

12. W Krakowie odbywają się konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. Zachęcamy do udziału w konsultacjach. W zakrystii można otrzymać informacje na ten temat i formularz dla zgłoszenia swojej opinii.

13. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnymznajdziemy m.in. kalendarz ścienny na rok 2014 z wyjątkowymi fotografiami Jana Pawła II, przyszłego świętego. Do nabycia są także inne czasopisma, w tym nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Janina Stawska, z ul. Urzędniczej;

† Otylia Strojna, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…