Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 12.01.2014

1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

2. Nasz Chór Mariański dziś śpiewa w kościele św. Wincentego a Paulo na Kleparzu o godz. 16.15. W  naszym kościele Chór Mariański będzie śpiewał w niedzielę 26 stycznia na Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd.

3. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

  • dziś, w niedzielę – ulice Nawojki i Nowowiejska;
  • jutro, w poniedziałek – ulice Kawiory, Toruńska, Miechowska, Ogrodniczek, Spokojna i Urzędnicza;
  • we wtorek – ulice Piastowska i Staszczyka (oraz kolęda w akademikach);
  • w środę – ulice Czarnowiejska, Chmiela i Tokarskiego (oraz kolęda w akademikach);
  • w czwartek – ulice Obopólna i Warmijska;
  • w piątek – al. Kijowska;
  • w sobotę – ul. Armii Krajowej;
  • w niedzielę, 19 stycznia – ulice Bronowicka, Kadecka i Kazimierza Wielkiego.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

4. W tym tygodniu ks. Proboszcz będzie obecny w kancelarii parafialnej w środę w godzinach przedpołudniowych: od godz. 10.00 do godz. 12.00.

5. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Wielkie Kolędowanie: sobotę 18 stycznia o godz. 19.00 na miasteczku studenckim w Klubie Studio przy ul. Budryka 4. W czasie koncertu studenci również przedstawią Jasełka.

6. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, w naszej parafii odbędzie się rejonowe spotkanie rodzin uczestniczących w ruchu Domowego Kościoła: rodziny zgromadzą się na Mszy św. o godz. 16.30 i na spotkaniu opłatkowym w sali akademickiej.

7. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła.

8. W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin księży Mariusza Zygadły i Mariusza Czajkowskiego. Drogim Solenizantom już dziś życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi, a Ich posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wszystkich wiernych.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. odpowiedź na zarzuty pod adresem ostatniego listu Episkopatu Polski, przeczytamy także o zmarłym niedawno Wojciechu Kilarze – niezwykłym człowieku, który nie wstydził się mówić o wierze w Boga i ludzi oraz komponował utwory, w których to słychać. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, Różaniec, a także parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok.

10.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Tadeusz Grzywa, z ul. Nowowiejskiej;

† Wiesław Feliks Niewęgłowski, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Teresa Maria Mielnik, z ul. Czarnowiejskiej;

† Irena Maria Kołakowska, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Zofia Rywacka-Sałata, z ul. Królewskiej;

† Zofia Lewińska, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…