Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 19.01.2014

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w archidiecezji krakowskiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony w tym roku pod hasłem: Czyż Chrystus jest podzielony? Szczegółowy program obchodów Tygodnia w naszym mieście został podany w Gościu Niedzielnym. W intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy Świętych o godz. 18.30.

3. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

  • dziś, w niedzielę – ulice Bronowicka, Kadecka i Kazimierza Wielkiego;
  • jutro, w poniedziałek – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
  • we wtorek – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego, Reymonta;
  • w środę – ul. Skarbińskiego;
  • w czwartek – ulice Krzywy Zaułek i Jadwigi z Łobzowa;
  • i w piątek, 24 stycznia – ul. Rydla oraz kolęda dodatkowa.

Kolędę rozpoczynamy dziś o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 16.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

4. Duszpasterz akademicki zaprasza na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.

5. W tym tygodniu członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, z błogosławieństwem ks. Biskupa i upoważnieniem ks. Proboszcza, rozpoczynają misję głoszenia Dobrej Nowiny. Będą chodzić po dwóch, od domu do domu w naszej parafii, niosąc miłość Chrystusa, jakiej doświadczają w swym życiu. Misja będzie odbywać się w czwartki w godzinach popołudniowych.

6. Ks. rektor Paweł Holc już w piątek zaprasza na uroczystość odpustową ku czci Nawrócenia św. Pawła Apostoła do kościoła seminaryjnego przy ul. Stradomskiej: Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. biskup Paweł Socha, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

7. W sobotę, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy jako dzień powstania Zgromadzenia. Uroczysta Msza św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 18.30.

8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 (przy al. Kijowskiej 8) serdecznie zapraszają rodziców i dzieci sześcio- i siedmioletnie na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w sobotę 25 stycznia w godz. 10.00 – 13.00.

9. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na zajęcia w świetlicy w Domu Katolickim. Zgłoszenia będą przyjmowane w świetlicy w dni robocze w godzinach 14.00 – 18.00.

10.  Wciąż są przyjmowane zapisy na pielgrzymkę do Rzymu – na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II.   

11.  Nasz Chór Mariański będzie śpiewał wnaszym kościele w przyszłą niedzielę, 26 stycznia, na Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd.

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. co może, a czego nie może papież, o parafii, w której liczba praktykujących wiernych wzrosła trzykrotnie, o katolikach w Danii i o młodym Koreańczyku, który uciekł ze zbrodniczego państwa, jakim jest Korea Północna. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, zawierający m.in. grę planszową dla całej rodziny.

13.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Anna Pabian, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Zenon Kazimierz Windak, z ul. Staffa;

† Grażyna Teresa Włodzinowska-Taklińska, z ul. Żelechowskiego;

† Stanisław Bronisław Kortyna, z ul. Staffa;

† Krystyna Helena Matwiejska, z al. Kijowskiej;

† Elżbieta Maria Szczerbowska, z ul. Armii Krajowej;

† Radosław Rak, z ul. Toruńskiej;

† Kazimierz Ślizowski, dobroczyńca naszej parafii, niegdyś zamieszkały przy ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…