Ogłoszenia duszpasterskie na święto Ofiarowania Pańskiego — 02.02.2014

 1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 4. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00.
 5. W sobotę rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W sobotę, niedzielę i poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, którą będzie kończyło nabożeństwo eucharystyczne i wspólna modlitwa za przyczyną naszej Pani z Lourdes.
 6. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, którą będziemy przeżywać we wtorek 11 lutego.
  Dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Cho­rego: chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, połączoną z udzielaniem sakramentu namaszczenia; sakrament chorych będzie udzielany również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Wszystkich, którzy będą chcieli przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sa­kramentu.
  Główna uroczystość odpustowa rozpocznie się procesją światła o godz. 18.30: ks. biskup Tadeusz Pieronek będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej i wygłosi okolicznościową homilię. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów.
 7. Zachęcamy do podjęcia wyzwania, by dać chrześcijańską odpowiedź ma kłopoty i problemy codzienności: już ponad 110 tysięcy osób modli się codziennie jedną dziesiątka różańca „z Maryją Królową Polski – o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii”. Każdy z nas może dołączyć do tej rzeszy modlących się. Po szczegóły zapraszamy do zakrystii.
 8. Nadal zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu – na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej. 
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o katolikach, którzy praktykują dziesięcinę – czyli dobrowolnie oddają dziesiątą część swoich dochodów na potrzeby Kościoła i ewangelizacji oraz o Europie, która cywilizacyjny sukces w dużej mierze zawdzięcza… zakonnikom i zakonnicom. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Różaniec oraz Ola i Jaś dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Janina Mietła, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…