Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą — 16.02.2014

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w miniony wtorek. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a sakrament namaszczenia przyjęło prawie 400 osób chorych i w podeszłym wieku – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłym z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa. 

2. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. Od jutra – od poniedziałku – będą kontynuowane spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjalnych. W tym tygodniu rozpoczną się także spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas drugich we wtorki o godz. 17.00 w sali parafialnej, a dla uczniów klas pierwszych – od następnej niedzieli po Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej.

4. Kolejne spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. W następną niedzielę, 23 lutego, odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.

6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o spotkaniach polskich biskupów z papieżem Franciszkiem, o kursie Alfa, na którym ludzie budzą się jako chrześcijanie oraz o fatalnych skutkach ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i problematyce prób samobójczych. Do nabycia jest także NiedzielaŹródło i Różaniec, klerycki kwartalnik Meteor oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.  

8.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bogusław Bosak, z al. Kijowskiej;

† Konstanty Polit, z ul. Królewskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…