Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 23.03.2014

 1. W minionym tygodniu swój dzień Imienin przeżywał także ks. Zbigniew Kopciński, którego polecamy modlitwom wiernych i życzymy potrzebnych łask Bożych.
 2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątki na Drogę krzyżową: o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla starszych i o godz. 20.30 dla studentów i młodzieży..
 3. Trwają wybory do nowej Rady Parafialnej: pisemną rekomendację jeszcze dziś można złożyć do skarbony, wystawionej przy ołtarzu św. Antoniego.
 4. Naszych Parafian zachęcamy do udziału w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium w Łagiewnikach: dziś w nocy, w godzinach od 21.00 do 6.00. W zakrystii można jeszcze zapisać się do udziału w adoracji.
 5. Salezjański Wolontariat Misyjny zaprasza dziś na godzinną projekcję dwóch filmów dokumentalnych: Być Koptem (o prześladowaniu chrześcijan w Egipcie) i W pułapce wojny (o prześladowaniu chrześcijan w Syrii). Projekcja odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 20.00 w kawiarence Na Poddaszu.
 6. Jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert «Życie zawsze zwycięża» organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, w którym weźmie udział nasz Chór Mariański, schola i soliści. Nasz Chór Mariański w środę wyjeżdża do Lyonu, gdzie wraz z francuskim chórem i orkiestrą wykona Requiem Verdiego. Uzdolnioną muzycznie młodzież naszej parafii zachęcamy do włączenia się w prace zespołu.
 7. We wtorek, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo za przyczyną bł. Jana Pawła II: wszystkich wiernych we wtorki po Mszy św. o godz. 18.30, a studentów i młodzież – w czwartki po Mszy św. o godz. 20.00.
 9. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 15, przy al. Kijowskiej 3, serdecznie zaprasza Szóstoklasistów z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM: w piątek, 28 marca, w godz. 17.00 – 19.00.
 10. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na funkcjonowanie Hospicjum im. św. Łazarza w naszym mieście. 
 11. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 12. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Wszelkie informacje – w gablocie przy wejściu do kościoła.
 13. Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo serdecznie dziękują za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc parafianom w potrzebie: przed kościołem do skarbon zebrano na ten cel 4.033 złote. Przy ołtarzu św. Antoniego jest nadal wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi w całej Polsce zbiórkę elektrośmieci: dochód z akcji przeznaczony jest na pomoc ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. W naszej parafii zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny będzie można oddać w środę 2 kwietnia i w czwartek rano. Więcej informacji znajdziemy na wyłożonych ulotkach.   
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest wyjątkowa książka: Pasja według objawień bł. Katarzyny Emmerich, na podstawie której Mel Gibson nakręcił głośny film o męce Jezusa. Do nabycia jest także m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. W zakrystii można nabyć również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas.
 16. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Zyta Jaglarz, z ul. Chocimskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…