Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 06.04.2014

 1. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątek – na Drogę krzyżową: wyjątkowo o godz. 15.30 dla starszych, o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 20.30 dla studentów i młodzieży.
 2. Przypominamy, że dziś o godz. 18.30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających na kanonizację bł. Jana Pawła II.
 3. Dziś także rozpoczyna się drugi etap wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Bardzo prosimy, aby każdy dorosły uczestnik liturgii pobrał przy wyjściu z kościoła kartę do głosowania z nazwiskami zgłoszonych kandydatów. Po zakreśleniu maksymalnie dziesięciu nazwisk kartę należy wrzucić do urny umieszczonej przy ołtarzu św. Antoniego, w terminie 8 dni, to jest do niedzieli 13 kwietnia włącznie. 
 4. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo za przyczyną bł. Jana Pawła II: wszystkich wiernych we wtorki po Mszy św. o godz. 18.30, a studentów i młodzież – w czwartki po Mszy św. o godz. 20.00.
 7. W piątek, 11 kwietnia, ks. biskup Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych: w czwartek od godz. 17.00. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie wiernych.
 8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się ma początku Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.30; Misterium zostanie przedstawione również wcześniej: w piątek po Mszy św. o godz. 20.00. W Niedzielę Palmową w czasie Mszy św. o godz. 20.00 studenci będą śpiewali opis Męki Pańskiej z podziałem na role.
 11. W maju planowana jest pielgrzymka parafialna do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Informacje o pielgrzymce można uzyskać w każdy wtorek w pokoiku przy zakrystii w godz. 17.00—18.00.  
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy katolik może prosić Pana Boga o pieniądze, o znikającym przykazaniu „Nie cudzołóż” i o tym, czy Bóg może cierpieć. Do nabycia jest również Niedziela i inne pisma oraz baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę.